Günaydın Değerli Yatırımcılar,
Bugün çok uzun değinmek yerine kısa ve öz bir analiz yapmak istedim.
Borsaya girilir mi?
- Dün ki yazımda bu konuya ve alım seviyelerine değindim. Fakat kademeli alıma başlayacaksanız endekse değil bunu birazda kağıt bazında yapın. Yani demek istediğim seçtiğiniz ve güvendiğiniz endeks üzerinde getiri sağlayabilecek kağıtlara yönelebilirsiniz. Bu kağıtları kademeli olarak bu düşüşlerde toplarsanız olası yükselişlerde hemen hemen beklediğiniz getiriye ulaşabilirsiniz. Bu söylediklerim kısa vadeli ve al-sat yapan yatırımcılar içindir. Bugün borsa geri çekilmeye devam edebilir. Aşağıda 78.000 seviyesi önemli bir nokta yukarıda da 80.000 seviyesi önemli bir nokta ve hangi yöne kırılım gerçekleşirse o tarafa doğru yaklaşık 1500 puanlık alan yaratabilir. Bu aşağı yönlü olursa kademeli alımlara devam edilebilir.
-Dolar tarafına bakarsak dün belirttiğim gibi yükseliş baskısı bir adım önde ve 2.74 seviyesine yakın seyrediyor şuan. Buna ek olarak bugün 2.75 seviyesinin test edilip kıramazsa 2,73'e kadar bir geri çekilme görebileceğimizi düşünüyorum. Bu geri çekilmeler kalıcı olmayacaktır. Dün üzerinde durduğum etkiler (siyasi ve ekonomik anlamda) dikkatle takip edilmelidir.
Herkese bol kazançlar dilerim.