Herkese merhaba, Fed faiz artırım öncesi son değerlendirmeleri yapalım.
Piyasa faiz artırımını zaten fiyatlamış durumda. Karar sonrasında gelecek tepki küçük çapta olacaktır. Asıl büyük etki, kararlar sonrasındaki metinden çıkacaktır. Peki dikkat etmemiz gereken ne? Aslında temel ve en önemli konu "2017 Beklentileri". Piyasa beklentisi 2017 için 2 faiz artırımı söylemi. Ancak daha fazla olması halinde Dolar Rallisi kaldığı yerden devam edebilir. Tersine, 2 olarak belirtilmesi ve güvercin bir tutum takınılması ise varlık fiyatlarında iyimser bir hava yaratıp kısa vadeli dolar düzeltmesini başlatacaktır. Ay sonuna kadar sürebilecek bir etkiden bahsediyoruz. Takip etmekte fayda var.
Veri öncesi ise sakin bir seyir izliyoruz. USDTRY 3,4670 kırılmadıkça aşağı denemeler zor gözüküyor. Bant hareketiyse 3,4670- 3,4860 arası sürebilir. Karar gelene kadar ciddi bir hareket beklemiyorum. Ama özellikle kaldıraçlı piyasalar için tetikte olmak gerek. Herkese bol kazançlar dilerim.