EUR/USD paritesi aşağıdaki grafikte de gözüktüğü gibi, Beyaz ile çizdiğimiz 50 SMA nın altında kapanış yaparak uzun vadeli aşağı trendin bozulmasını engeleldi. Grafiğin en sağ tarafından görüldüğ gibi mayıs ayının ilk günü bu seviyenin altına indikten sonra 3,5 ay boyunca bu seviyenin altında günlük kapanış yapmayı başarmıştı. Cuma günü tekrar bu seviyenin üzerinde kalma riski ile karşı karşıya olan parite , yine bu seviyenin altında kalmayı başardı. Bu nedenle haftaya, eğer haberler de desteklerse, aşağı trendine devam edebilir. Muhtemelen 1,24 yine önemli bir direnç olarak karşımızda olacaktır.
Serkan ULUDAĞ
FOREXPARK