01:29
EUR/USD paritesine için cuma günü yaptığımız analizde defansif bir strateji izlenmesi gerektiğini, hareketli saatlerin olabileceğini ve 1,2830 un altında bir kapanış beklediğimizi belirtmiştik. Bunun asıl sebebi ise, günlük grafiklerde 1,2830 un kuvvetli bir desteğe sahip olmasıydı ve buranın üzerinde kalınması durumunda yukarı trendin devam etme ihtimalinin kuvvetli olmasıydı. Şimdiki duruma bakarsak.1,2830 hala kuvvetli fakat biz günlük kırılma noktamızı biraz daha aşağıdaki destek olan 1,2807 olarak belirliyoruz. Yukarı hareketin devamı için buranın üzerinde bir günlük kapanış şart. Buranın üzerinde kalındığı sürece ilk hedefimiz 1,2882 (günlük pivot noktamız) buranın da üzerinde kalınması durumunda 1,2928 1,2957 ve 1,3000 a kadar hareketin devamı gelebilir. Fakat 1,2807 nin altında kalınması durumunda teknik olarak 1,2761 desteği karşımıza çıkacaktır. Eğer buraya ulaşırsa, vereceği tepkiye göre yeni bir güncelleme yapabiliriz.
Serkan ULUDAĞ
FOREXPARK