EUR/USD için gectiğimiz gece GAP li bir açılış ile karşılaştık ve Cuma kapanış fiyatının oldukça altında bir açılış görmüştük. Bu boşluğun dolmasının zor olduğunu belirtmiş 1,2880 i kırılma noktası olarak belirlemiştik. Parite tam olarak 1,2880 e kadar geldikten sonra buradan dönüş gerçekleştirdi ve yukarı tepki vermeye başladı. Bu durum için de belirttiğiiz ilk hedefe ulaştıktan sonra yukarıda hareketin son bulacağı nokta olarak 1,2987 / 1,3014 aralığından bahsetmiştik ve bu aralık kırılmadan yukarı hareket beklememiz gerektiğini canlı yayınımızda paylaştık. Bu seviye de güzel çalıştı ve parite buraya ulaştıktan sonra 60 pip geri çekilme yaşadı.
Bugüne baktiğimizda ise, yukarıda belirttiğimiz aralığı aynen korumaya devam ediyoruz. Yani 1,2987 / 1,3014 aralığının üzerinde kalmadığımız sürece, 1,2920 / 1,2900 ve 1,2878 ilk kıza vadeli hedeflerimiz olacaktır. 1,2878 e ulaşırsak, çok kısa bir süre daha aşağı hareket bekleyip 1,2870 in altına inilmesini beklemek, aşağı hareketin devamı için doğru bir sinyal verebilir. Çünkü sonrasında 1,2830 a kadar hareket mümkün gözüküyor. Şu an ki görünüme göre, kısa orta ve uzun vadeli trend aşağı olmaya devam ediyor.
Ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz 1,2987 / 1,3014 aralığının üzerinde kalınması durumunda, 1,3057 ye kadar bir hareket gelme potansiyeli ortaya çıkacaktır.
Serkan ULUDAĞ
Forexpark