UDUSD son 2 gündür tam olarak Fibonacci seviyelerine göre hareket ediyor. Şahsen bu hareketleri sizlerle paylaşmanın hem gelecekteki hareketleri anlamanızı sağlayacağını, hem de eğitim amaçlı olarak fibonacci kullanımı konusunda sizlere yardımcı olacağını düşündüm ve hemen ekrandaki grafiğimi sizlere göstermek istedim.
Grafikte 2 farklı bölüm mevcut. Mavi bölge, dün sabahki 0,7063 - 0,7015 aralığındaki düşüş sonrası bugün yaşanan yukarı tepkiyi gösteriyor. Bu aralığın %127,2 düzletme seviyesine kadar hareketlenen parite, bu noktadan aşağı harekete geçiyor. Pembe renkli bölüm ise bu düşüşü göstermekte. 0,7015/0,7076 aralığının %61,8 düzletme seviyesine kadar hareket eden parite, tam olarak bu seviyeden yukarı harekete geçti. Bu bölge yukarı hareketin devam kararı vermek için muhteşem bir seviye. Buradan yeniden alıcıların gelmesi de yukarı hareketin önce 0,7076, ardından da 0,7093 ve 0,7115 hedefleri ile başlayabileceği sinyalini veriyor. Buradaki riskiniz 0,7015 seviyesinin kırılması durumunda başlayacak.
Beklemediğimiz şekilde buranın altında kalınması durumunda 127,2 düzeltme seviyesine denk gelen 0,6998 ve ardından 0,6977 ye doğru geri çekilmenin devamı gelebilir.
Elbette M15 grafiklerde yaptığımız bu analiz sayesinde yüzlerce pip hareket bekelmek mantıklı olmayacaktır ancak ufak fırsatlar yakalanabilir. Eğer geçtiğimiz gün yaşanan hareketlerin bu seviyelere net olarak oturduğunu gözlemlediysek, bu günün devamında da grafikte gördüğümüz seviyelere dikkat etmemiz gerekmekte.
Bol kazançlar,
Serkan ULUDAĞ
twitter.com/serkanuludagFX