İzdemir Enerji tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED sürec başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
MANİSA il KULA, SALIHLI ilce Hacıköseli Mahallesi, Arıklar ve Küçükdüz Mevkiileri ile Kula İlçesi, Kenger Mahallesi, Gördes Mevkii mevkiinde İZDEMİR ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (KURULU GÜÇ: 167,036 MWM/150 MWE, ALAN: 182,233 HEKTAR) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler MANİSA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-