Yeo Enerji tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED dosyası halkın görüşüne açıldı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda "ANTALYA ili ELMALI ilçesi sınırları içerisinde YEO Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan ANTALYA-1 DEPGES GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (50 MWe/50 MWm) VE ENERJİ DEPOLAMA TESİSİ (50 MWe/50 MWh) (Santral Alanı: 72,3 Ha) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 07/09/2023 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ANTALYA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ANTALYA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur." denildi.
-iDeal Haber Merkezi-