UNDP Kilis ve Şanlıurfa Haliliye'de "Sıfır Atık" Farkındalık Kampanyası Başlatıyor.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) yoğun göç baskısı altındaki Kilis ve Haliliye'de atık yönetimi uygulamalarını iyileştirmeyi ve toplum temelli, katılımcı bir atık yönetim sistemi geliştirerek toplumsal uyumu desteklemeyi amaçlayan "Ev Sahibi Topluluklar için Etkin Kentsel Atık Yönetimi Faz II: Katılımcı Atık Yönetimi Aracılığı ile Sosyal Uyumun Güçlendirilmesi Projesi kapsamında "Sıfır Atık Farkındalık Kampanyası"nı başlatıyor. Proje kapsamında 28 Eylül'de başlayan eğitim programlarıyla öğretmenler, kamu çalışanları ve belediye personeline "Sıfır Atık" konulu online eğitimler düzenlendi. Toplam 49 oturum olarak düzenlenen eğitimlere 4.223 kişi katıldı. 7-17 Aralık tarihlerinde ise eğitimlere katılanlar arasından seçilen 411 kişiye ise "Sıfır Atık" konusunda eğitici olmaları için özel bir online eğitim verildi.
-iDeal Haber Merkezi-