Tuğçelik Alüminyum tarafından yapılması planlanan projeyle ilgili ÇED Süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
KOCAELİ ili KARTEPE, ilçesi KOCAELİ İli, Kartepe İlçesi, Arslanbey OSB G24D01C2B Pafta, 218 Ada, 15 Parsel 59.064,70 m2 alan mevkiindeki TUĞÇELİK ALÜMİNYUM VE METAL MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan BASINÇLI ALÜMİNYUM DÖKÜMDEN ÇEŞİTLİ OTOMOTİV VE BEYAZ EŞYA AKSAM VE PARÇALARI ÜRETİMİ projesi ile ilgili olarak KOCAELİ Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-