Stratejik İşler Danışmanlık, stajyerleri için Online Staj Programı gerçekleştirdi.
Açıklama şöyle:
Stratejik İşler Danışmanlık, pandemi döneminde bir araya getiremediği stajyerleri için Online Staj Programı gerçekleştirdi. 8 hafta devam eden programın 1.dönemini dijital ortamda Anadolu'nun farklı şehirlerinden katılımcıların mezun olması ile tamamlandı.
Stratejik İşler, 8 hafta boyunca online olarak devam eden staj programının ilk dönemini Türkiye'nin farklı illerinden seçilen 10 katılımcı ile gerçekleştirdi. Stajyerler program kapsamında danışmanlık alanında eğitimlerle sektörü yakından tanırken, işletmeleri analiz edebilecekleri bilgileri edindiler.
Programa liderlik eden Stratejik İşler Kurucusu ve Danışmanı İsmail Haznedar staj programı ile ilgili "Mevcut şartlar içerisinde birlikte yeni bir deneyim yaşadık. Pandemi sürecinde hızlı dijitalleşme ile Anadolu'nun farklı şehirlerinden alanında başarılı gençler ile buluşma fırsatı yakaladık. Programı hızlı hayata geçirdik ve başvuruya ilgi bizleri memnun etti. Seçmiş olduğumuz 10 katılımcı ile hem bir eğitim hem de kendilerini tanıma ve kariyer planı yapmaları için hazırladığımız özel bir içerik sunduk. Her bir taraf için güzel bir başlangıç oluşturdu." dedi.
Staj programında işletme analizi odağından bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirdi. Birbiri ile networking yaparak iletişimlerini güçlendirmeyi hedefleyen çalışmalar, kendi hikayelerini yazarak sunum yapmaları ile tamamlandı.
Program kapsamında deneyimlerini aktarmak üzere konuklar ağırlandı. İlk konuk Pfizer Eğitim Yöneticisi Engin Özören, zamanın kıymeti başlıklı sunumunda anı değerlendirmenin ve çalışmanın önemine değinerek kendi hikayelerini nasıl etkili bir şekilde anlatacağına dair ipuçları verdi. İkinci konuk, Memorial Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Özlem Çakar, kurumsal hayatta çalışanların sahip olmaları gereken meziyetlere, uzaktan yönetim kabiliyetinin önemine ve dayanıklılığa dair deneyimlerini paylaştı. Bir diğer konuk Eurochambres Proje Direktörü Oya Ersöz idi. Ersöz, katılımcılara hayallerinin peşinden gitmenin önemi ve yurtdışında nasıl kariyer yapılabileceği ile ilgili konularda öğrendikleri bilgilendirdi. Programa İnsan Kaynakları Profesyoneli Işık Berke Sönmez, profesyonel CV hazırlamanın önemine ve kariyer planlamasının nasıl olması gerektiği ile ilgili konulara değindi.
Kapanış oturumumuzda, Dış Ticaret Uzmanı Ali Suat Gerger, İstatistik Uzmanı Hande Emir ve Akredite Kobi Danışmanı ve SMM Bülent Fidan, stajyerlerin 3 dakikalık hikayelerini dinleyerek geri bildirimde bulundular.
Stratejik İşler, staj programı ile dijital ortamda online gerçekleşen deneyim sonrasında, buna benzer etkinliklerin devamı tasarlamak üzere yeni hazırlıklar yapılıyor. KOBİ'lerin gelişim, yeni nesil patronların yetiştirilmesi, yöneticilik yetkinliklerinin kazandırılması, danışmanlık alanında deneyim edinmek yakın zamanda devreye alınacak programları olarak tasarlanıyor.
Stratejik İşler Danışmanlık Hakkında
2008 yılında kurulmuş ve odağını paydaşlarına bireysel ve kurumsal gelişim alanlarında hizmetler sunan platformlar geliştirmek olarak tarif etmiştir. 2009 yılında dünyada alanındaki en köklü ve en eski kuruluş olan Strategic Planning Society (SPS)'nin ilk Türk üyesi olmuş ve 2011 yılında Türkiye'de faaliyete başlamaları için destek sağlamıştır. Stratejik İşler, Alanında yaratıcı çözümler geliştirerek paydaşların bireysel ve kurumsal gelişimini, değişimi yönetmelerini destek olmak ve kolaylaştırarak katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütür. Kaliteli hizmetler ile alanındaki uzmanlığı, paydaşlarına değer katan ve mesleki yaşamlarını sürdürülebilir hale getiren dünya standartlarında lider bir platform olmayı hedeflemektedir. Paydaşlarına, ICMCI global yönetim danışmanlığı ilkeleri ve ISO 20700 standartları ile hizmetlerini sunmaktadır.
-iDeal Haber Merkezi-