İskenderun Demir tarafından yapılması planlanan kalker maden ocağı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
HATAY il ISKENDERUN, ilce AKARCA MAHALLESİ MEVKİİ mevkiinde İSKENDERUN DEMİR VE ÇELİK A.Ş. tarafından yapılması planlanan S: 88737 (ER:3397979) RUHSAT NUMARALI KALKER MADEN OCAĞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler HATAY Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-