Selva Gıda tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda "SİİRT ili KURTALAN, ilçesi Akçali Köyü Mevkii 104 Nolu Ada 61 ve 66 Nolu Parseller mevkiindeki SELVA GIDA SANAYİ VE A.Ş. tarafından yapılması planlanan 9,979 MWm / 7,5 MWe Kurulu Gücünde Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili olarak SİİRT Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur." denildi.
-iDeal Haber Merkezi-