Sarkuysan tarafından yapılması planlanan elektrolitik bakır tel ve mamülleri üretimi projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin
ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda "KOCAELİ ili GEBZE, ilçesi DİLOVASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, TAVŞANLI MAHALLESİ, 139 ADA, 30 NO'LU PARSEL (21.311,49 M2) mevkiindeki SARKUYSAN ELEKTROLİTİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan ELEKTROLİTİK BAKIR TEL VE MAMÜLLERİ ÜRETİMİ projesi ile ilgili olarak KOCAELİ Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur." denildi.
-iDeal Haber Merkezi-