Kuruyemiş sektörünün inovatif markası Peyman, gurme lezzetleriyle, dünyanın en önemli sektör fuarlarından biri olan Sweets & Snacks Expo'da Türkiye'yi başarıyla temsil etti. Çikolata, şekerleme ve atıştırmalık ürünler sektöründe Amerika kıtasının en büyük fuarında kendi markalarıyla yer alan Peyman, Ar-Ge yatırımlarıyla her geçen gün genişleyen ürün gamını yeni ihraç pazarlarına tanıttı.
Uluslararası pazarlarda markalaşmak için son yıllarda büyük yatırımlara imza atan Peyman, 24-26 Mayıs tarihleri arasında McCormick Place, Chicago'da gerçekleştirilen Sweets & Snacks Expo'da kendi markalarıyla yer aldı.
Dünyadaki şekerleme, atıştırmalık alanının perakendeci, üretici ve tedarikçileriyle sektör profesyonellerini bir araya getiren ve bu yıl 25. kez düzenlenen Sweets & Snacks Expo'da, uluslararası iş ortaklıkları alanında önemli adımlar atan Peyman, inovatif ve gurme ürünlerini yeni pazarlara sundu.
"Peyman ürünleri 50'ye yakın ülkede"
Ambalajlı kuruyemiş sektörünün en önemli oyuncularından biri olduklarını ifade eden Peyman CEO'su Kaan Baral, Peyman Bahçeden, Çitliyo ve Nutzz markalarıyla yer aldıkları fuarda, yoğun ilgi gördüklerini belirtti. Kaan Baral, "Kuruyemiş sektörü için çok önemli bir buluşma yeri olan Sweets & Snacks Expo'da ülkemizi başarıyla temsil ettiğimiz için gururluyuz. Türkiye gerek üretim gerekse ihracat olarak dünyanın en önemli kuruyemiş pazarlarından biri. Turquality belgesine sahip ilk kuruyemiş üreticisi olarak bu önemli fuarda kendi markalarımızla yer almak, bizim için olduğu kadar Türk kuruyemiş sektörü için de çok önemli bir başarı oldu. Peyman olarak bugün, kuruyemişe inovasyon katarak 50'ye yakın ülkede tüketicilerle buluşuyoruz. Önümüzdeki 5 yılda ihracatımızı 5 katına çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
"Kendi markalarımızla yeni pazarlarda büyüyoruz"
Sağlıklı, gurme ve inovatif atıştırmalık sektörünün lideri olarak trendlerin öncüsü olduklarını vurgulayan Kaan Baral hem iç pazarda hem de yurt dışında büyümeye devam ettiklerini ifade etti. Baral, şunları söyledi: "Yurt dışında her geçen gün artan bir pazar payına sahibiz. Ar-Ge ve teknoloji odaklı yatırımlarımızla markalarımızı, gurme lezzetlerimizi geliştiriyor ve aynı zamanda Türk tarımına da destek oluyoruz. Her ülkenin kendi talep ve damak tadına göre geliştirdiğimiz ürün gamımız ile pazar odaklı bir büyüme stratejisi uyguluyoruz. Bu tarz fuarlar, yeni pazarlara açılma anlamında çok büyük önem taşıyor. Chicago'da gerçekleştirilen Sweets & Snacks Expo'da da farklı iş ortakları ile buluşma fırsatı yakaladık. Peyman olarak yeni bir pazara girmeden önce kapsamlı araştırmalar yapıyor ve o bölgenin tüketicisinin damak zevkine uygun çeşitler üretmek için yoğun Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Ciromuzun yüzde 20'sini Ar-Ge'ye ayırıyoruz. Böylece uluslararası standartlarda ve sertifikasyon sistemleriyle üretim yapan bir marka olarak hijyenik, sağlıklı ve güvenilir ürünlerle marka ailelerimizi genişletiyoruz. Her pazara ve değişen tüketici taleplerine hızla adapte olan üretim yeteneğimiz ile Peyman lezzetlerini farklı pazarlara ulaştırmaya devam edeceğiz."
"Her ülkenin tüketici taleplerine özel ürünler"
Peyman'ın inovasyon odaklı bir şirket olduğunu ve globalde de bu yaklaşımla büyüdüğünü söyleyen Peyman İhracat Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Özlem Soysal, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu yıl 25'inci kez düzenlenen fuarda, ABD'nin yanı sıra özellikle Güney Amerika ülkelerinden potansiyel alıcılarla temas etme ve iş birliği geliştirme imkanımız oldu. Türkiye milli katılımı, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (İHBİR) bünyesinde gerçekleşti. Peyman olarak, dünyada ulaşabildiğimiz tüm ülkelerdeki tüketicilere özel ve katma değerli ürünlerimizi tattırmak gibi heyecan verici bir hedefimiz var. Türk kuruyemişini, daha önce hayatında tatmamış tüketicilere ulaştırmak istiyoruz. Bu stratejimiz, rakamsal büyümeyi ve başarıyı da beraberinde getiriyor. Amerika'dan Avustralya'ya Avrupa'dan Ortadoğu'ya uzanan çok geniş bir coğrafyaya Türk kuruyemişini sevdiriyoruz. Her ülkede tüketicilerin farklı beklenti ve talepleri oluyor. Girdiğimiz pazarları yakından tanıyarak, farklı coğrafya ve kültürlerden tüketicilerin nabzını ölçerek ürünlerimizi geliştiriyor ve o pazarlara sunuyoruz."
-iDeal Haber Merkezi-