PayU Ödeme Kuruluşu A.Ş.'nin faaliyet izni sona erdi.
TCMB'nin konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar şöyle:
PayU Ödeme Kuruluşu A.Ş.'ye 20/6/2013 tarih ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun (Kanun) 14 üncü maddesinin birinci fıkrası ile 15 inci maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde 26/08/2016 tarih ve 7001 sayılı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı ile verilen ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni, 05/07/2021 tarih ve 10363 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde yayımlanan birleşme işlemi nedeniyle Kuruluşun tüzel kişiliğinin sona ermesi sonucunda Kanunun 17 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca kendiliğinden sona ermiştir.
-iDeal Haber Merkezi-