Park Elektrik (IS:PRKME) bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik, 50 bin ton kömr satışı için Eti Alüminyum ile sözleşme imzaladı.
KAP açıklaması şöyle:
Bağlı ortaklığımız Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. (Konya Ilgın), rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın' da yer alan 1247 sicil numaralı kömür sahasından ürettiği alt ısıl değeri 1.300-2.250 kcal/kg aralığında olan 50.000 ton kömürün 30 Haziran 2022 tarihine kadar Eti Alüminyum A.Ş.' ye satışına ilişkin olarak 1 Nisan 2022 tarihinde sözleşme imzalamıştır. Söz konusu kömür tonajı bir taahhüt niteliğinde olmayıp, taraflar karşılıklı mutabık kalarak sözleşmedeki miktarı %10 oranında artırıp azaltabileceklerdir. Kömürün nakliyesine ilişkin giderler Eti Alüminyum A.Ş.tarafından karşılanacaktır.
KAP Linki:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/1015166
-iDeal Haber Merkezi-