Oyak Çimento'nun İskenderun klinker üretim hattı kapasite artışı projesi ile ilgili ÇEO süreci başladı.
Çevre Bakanlığı açıklaması şöyle:
HATAY ili ISKENDERUN ilçesi sınırları içerisinde OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş. ADANA ŞUBESİ tarafından yapılması planlanan ISKENDERUN KLİNKER ÜRETİM HATTI KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 24/09/2020 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya HATAY Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve HATAY Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-