Oyak Çimento tarafından yapılması planlanan II-A grubu kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesi ile ilgili İDK toplantısı düzenlenecek.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
SAMSUN ili KAVAK ilçesi sınırları içerisinde OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan ER:3341979 ERİŞİM NUMARALI II-A GRUBU KALKER OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, ÇED Yönetmeliği'nin 11. maddesi kapsamında Bakanlığımıza sunulmuş olup, inceleme değerlendirme süreci başlamıştır. Proje ile ilgili olarak 28/06/2021 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecektir. Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml adresinde yer almaktadır. ÇED Raporu ilgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-