Oyak Çimento tarafından yapılması planlanan II-A Grubu Kalker Ocağı ve I-B grubu çimento kili ocağı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
MARDİN ili YESILLI, ilçesi Uzunköy Mahallesi Mevkii, 23,17'lık alan mevkiindeki OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş. tarafından yapılması planlanan RN:200902904(ER:3214772) RUHSAT NOLU II-A GRUBU KALKER OCAĞI VE RN:84361(ER:3280683) RUHSAT NOLU I-B GRUBU ÇİMENTO KİLİ OCAĞI projesi ile ilgili olarak MARDİN Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-