Nuh Çimento tarafından yapılması planlanan atık ısıdan elektrik enerjisi üretim santralı kapasite artışı ile ilgili "ÇED Gerekli Değil"dir kararı verildi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
KOCAELİ ili KÖRFEZ, ilcesi Hacı Akif Mahallesi D-100 Karayolu Cad. No: 92 (Kocaeli İli, Körfez İlçesi, Hereke Mahallesi, 2646 ada, 21 nolu parsel ve Hereke Mahallesi, Yolcu Yolları Akyol Mevkii 5487 nolu parsel) mevkiindeki NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan ATIK ISIDAN ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM SANTRALI KAPASİTE ARTIŞI (TOPLAM ISIL GÜCÜ 30 MWm/29,55 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince ATIK ISIDAN ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM SANTRALI KAPASİTE ARTIŞI (TOPLAM ISIL GÜCÜ 30 MWm/29,55 MWe) projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir.
-iDeal Haber Merkezi-