İnfo Yatırım, sektörde bir ilke daha imza atıyor.
İnfo Yatırım, İnfo Akademi bünyesinde kurulan "Borsa Okulu" ile geleceğin Piyasa Profesyonellerini yetiştirmeyi hedefliyor. Üniversitelerin İ.İ.B.F, İstatistik bölümleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Mühendislik fakülteleri bölümlerinden yeni mezun olmuş ya da son sınıfında okuyan, sermaye piyasalarına ilgi duyan on beş kişi, özenle yapılacak elemelerin ardından bu dönem pandemi gerekçesiyle çevrimiçi olarak eğitime başlayacak. Öğrenim ücretlerinin tamamen İnfo Yatırım tarafından karşılanacağı programda aralarında Türkiye'nin önemli akademisyenlerinin de yer aldığı, alanında uzman eğitim kadrosu ile yola çıkan olan Borsa Okulu, eğitim sonunda yapılacak sınavdan koşulları sağlayarak mezun olan öğrencilerine, gerekli lisanslarını da almaları koşuluyla iş garantisi sunuyor. Borsa okulunda başvurular 500'e ulaştığında kayıtlar kapanacak. Başvuru için " infoakademi.com.tr " adresinden borsa okuluna ait gerekli formu doldurabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
İnfo Yatırım, ayrıca finansal okuryazarlığa katkı sunmak amacıyla İnfo Akademi bünyesinde yatırımcılar için özel ve ücretsiz eğitimler de düzenleyecek. İlk eğitimin 19 Eylül 2020'de yapılacağını duyuran İnfo Yatırım bu eğitimlerin yıl boyunca devam edeceği bilgisini de paylaştı. Detaylı bilgi için infoakademi.com.tr adresini ziyaret edebilir dilediğimiz eğitim için kayıt bırakabilirsiniz."
-iDeal Haber Merkezi-