Türkiye'nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticisi Lila Group'un, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) katkıları ile hayata geçirdiği 'Gün Gelecek Platformu' aile şirketlerinin sürdürülebilirliği için eğitim programlarına başladı. İlk eğitimin konusu ise 'Aile S?irketlerinde Kurumsallaşma ve Gelecek Nesillere Devir Yolculug?u' oldu.
Türkiye'deki yerel market zincirlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Lila Group'un TAİDER işbirliği ile hayata geçirdiği 'Gün Gelecek Platformu', 'Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Gelecek Nesillere Devir Yolculuğu' eğitimini 25 Haziran'da gerçekleştirdi. Yerel zincir marketlerin birinci ve ikinci kuşak temsilcilerinin katıldığı eğitim, uzun yıllardan bu yana Türkiye'nin saygın kuruluşlarında İcra Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan, yönetim kurullarına danışmanlık yapan Mustafa Doğrusoy tarafından verildi.
Konu ile ilgili olarak Lila Group CEO'su Alp Öğücü şöyle konuştu: 2019 yılında başlattığımız Gün Gelecek Platformu ile pandemi öncesinde Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve uzun süre Koç Holding (IS:KCHOL) bünyesinde pek çok farklı sorumlulukları üstlenmiş olan Cengiz Solakoğlu gibi çok kıymetli isimleri ağırladık. Katılımcılarımızla birlikte kendilerinin aile şirketlerine dair tecrübelerinden istifade etme şansı bulduk. Bu eğitim programımızı ise aslında 2020 yılı mart ayı için planlamıştık fakat pandeminin ilk günlerine denk gelmesi sebebiyle pek çok etkinlik gibi biz de ertelemek zorunda kaldık. Ne mutlu ki artık normalleşme sürecine geçtik ve ertelenen, özlediğimiz etkinliklerimizi de sırasıyla hayata geçiriyoruz. Bilindiği üzere aile şirketleri ülkemiz ekonomisinde önemli bir paya sahip. Böyle olunca da sürdürülebilirlikleri toplumsal refah için de önem arz ediyor. Aile şirketlerinin kurumsallaşmaları sürdürülebilirliklerini sağlamak için olmazsa olmaz şartlardan biri. Biz de benzer süreçleri geçmişte deneyimlemiş bir Grup olarak paydaşlarımızın kurumsallaşma süreçlerine yani sürdürülebilirliklerine katkı sağlamayı arzu ettik. Gün Gelecek Platformu ile kendilerini farklı aile şirketlerinin tecrübeleri ve çeşitli eğitim programlarıyla buluşturuyoruz.
Bu sebeple ilk eğitim konumuzu 'Aile S?irketlerinde Kurumsallas?ma ve Gelecek Nesillere Devir Yolculug?u' olarak belirledik ve katılımcılarımızdan son derece olumlu geri dönüşler aldık. Önümüzdeki günlerde "Gün Gelecek Platformu" etkinliklerimiz farklı aile şirketlerinin tecrübelerini dinleyeceğimiz kıymetli konuklarımızla ve eğitim programlarımızla tüm hızıyla devam edecek."
Gün Gelecek Platfomu Kimdir?
Lila Group öncülüğünde, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği'nin (TAİDER) katkıları ile Yerel Zincir Marketlerin gelecek nesil temsilcileri olan Sarıyer Market-Dursun Korkmaz, Onur Market- Eda Özen, Onur Özen, Ondan Market-Yasemin Parlak, Snowy Market-Utku Tanay Ulu ve Özkuruşlar-Cihat Özkuruş'un içerik önerileriyle şekillenen Gün Gelecek Platformu ile ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip, perakende sektöründe faaliyet gösteren yerel market zincirlerinin sürdürülebilirliği ve gelecek kuşaklara sağlıklı olarak devrolabilmesi için ihtiyaç duyulan deneyim, eğitim ve bilgi paylaşım platformunu oluşturmak hedefleniyor. Gün Gelecek Platformu ile şirketler arasında, deneyim paylaşımına ve şirketlerin birbirlerinden öğrenmelerine olanak tanınmasıyla birlikte aile, ortaklık ve iş arasındaki dinamik ilişkiyi doğru bir şekilde anlamak ve yönetmek için tüm dünyadaki aile şirketlerinin geçmiş deneyimlerinden yararlanılması ve Türkiye'nin bu alanda doğru temsiline fırsat tanınması amaçlanıyor. Öte yandan aile işletmelerinin özgün gereksinimleri ve çıkarlarına uygun olarak yönetim ilkeleri hakkında bilgi üretmek, şirketlerin kurumsallaşmasını ve kârlı sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak, aile şirketlerinin sorun ve ihtiyaçlarını anlamak, çözüm için önerilerde bulunmak veya kaynak sunmak, şirketlerin kamuoyunda itibarının yükseltilmesi de platform ile amaçlanan konular arasında yer alıyor.
-iDeal Haber Merkezi-