Kütahya Porselen, kaolen ocağı,kırma eleme ve homojenleme tesisi kapasite artışı için ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
KÜTAHYA ili DUMLUPINAR, ilçesi İ.R:6181 RUHSAT NIUMARALI, YÜYLÜK MAHALLESİ MEVKİİ, K23B2 PAFTA mevkiindeki KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan KAOLEN OCAĞI, KIRMA ELEME VE HOMOJENLEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI PROJESİ projesi ile ilgili olarak KÜTAHYA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-