Kümaş 7 GES projesiyle ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda "SİVAS il MERKEZ, ilce Çelebiler Köyü 136 Ada 21 Nolu Parsel mevkiinde KÜMAŞ MANYEZİT SANAYİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kümaş 7 Güneş Enerji Santrali (GES) (72,94 MWm/ 41,00 MWe/ 72,94 MWp- 61,50 Ha) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler SİVAS Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur." denildi.
-iDeal Haber Merkezi-