Konya Çimento'nun GES projesiyle ilgili 20 Ocak 2023 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecek.
Konya Çimento tarafından yapılması planlanan proje ile ilgili ÇED süreci başladı.
KONYA ili SELÇUKLU ilçesi sınırları içerisinde KONYA ÇİMENTO SAN. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (38,15 MWm/30 MWe, 39,56 ha) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, ÇED Yönetmeliği'nin 11. maddesi kapsamında Bakanlığımıza sunulmuş olup, inceleme değerlendirme süreci başlamıştır. Proje ile ilgili olarak 20/01/2023 tarihinde İDK toplantısı gerçekleştirilecektir. Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml adresinde yer almaktadır. ÇED Raporu ilgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-