Konya Çimento tarafından yapılması planlanan proje ile ilgili "ÇED Gerekli Değildir" kararı verildi.
Konya Çimento tarafından yapılması planlanan proje ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
KONYA ili SELÇUKLU, ilcesi Horozluhan Mahallesi, Cihan Sokak, No:15 (Tapuda: Dikilitaş Mahallesi, 42420 Ada 4 Parsel) mevkiindeki KONYA ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan ATIK ISIDAN 16 MWh (76 MWt) ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ TESİSİ (WHR TESİSİ) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince ATIK ISIDAN 16 MWh (76 MWt) ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ TESİSİ (WHR TESİSİ) projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir.
-iDeal Haber Merkezi-