Konya Çimento tarafından yapılması planlanan Kalker Ocağı ve Kırma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ÇED Süreci başlatıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
ANTALYA il SERIK, ilce Gökçepınar Mahallesi, 20065330 Ruhsat ve 3106886 Erişim Numaralı Saha mevkiinde KONYA ÇİMENTO SAN. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kalker Ocağı ve Kırma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler ANTALYA Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-