Konya Çimento tarafından yapılması planlanan I-B grubu kil ocağı kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
KONYA ili SELÇUKLU, ilçesi ŞADİYE MAHALLESİ, 76026 RUHSAT NUMARALI SAHA mevkiindeki KONYA ÇİMENTO SAN. A.Ş. tarafından yapılması planlanan I-B GRUBU KİL OCAĞI KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak KONYA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-