Türk hazır giyiminde sürdürülebilirliğin öncü markası KNITSS, yeni mağazasını butik konseptiyle Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul'da açtı.
Doğu ile Batı'yı birleştiren şehir İstanbul'un büyüsünü sunan Mandarin Oriental Bosphorus, modern tasarımı ve doğal güzelliklerle çevrili atmosferiyle dikkat çekiyor.
KNITSS ise misafirleriyle geniş yaşam alanları sunan Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul'da açtığı 4. mağazasında buluşuyor.
Otel içinde B1 katında bulunan KNITSS, doğaya tutkusunu 'Modayı Sürdür' felsefesiyle vurgulayan ve koleksiyonlarıyla her kadına doğallığını keşfettiği bir ayna tutmaya özel tasarıma sahip yeni butik mağazasıyla devam ediyor.
KNITSS Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul mağazası tasarlanırken, markanın sürdürülebilirlik felsefisiyle uyumlu olarak materyaller tercih edildi. Bunlar arasında, tarihteki birçok bitki ve hayvanın doğal taşlarda formasyona uğraması sonucu çıkan izlerin yansıtılması ile oluşturulmuş bir taş olan Kasia Zareba imzası ile tasarlanmış ''FOSSIL'' isminde özel bir seramik, mozaik taş, eğrisel formlar ve ireco ağacından tasarlanmış masalar bulunuyor. Mağaza içerisinde yer alan sarkıtlar ise mekana özel tasarlandı. Her detayı ile doğaya vurgu yapan yeni Knitss mağazası eşsiz bir alışveriş deneyimi vaad ediyor.
KNITSS Sonbahar-Kış Serene koleksiyonu, sezonun öne çıkan renklerinde sade ama iddialı, enerjik ve dinamik, zarif olduğu kadar hassas dokunuşlarla öne çıkıyor. Dökümlü siluetler, ince dokular ve dekoratif dikişler, zanaatkar bir el işçiliğiyle sunuluyor. Ekru, camel, bej ve griden, şeftali, limon, leylak gibi feminen pastellere, fuşya, petrol, tarçının güçlü ve canlı tonlarına uzanan renk paleti, kadınların ruh hallerine eşlik ediyor. Maxi elbise ve etekler, onlarla kombinlenecek hırkalar, dar ve bol paçalarıyla farklı kesimlerde pantolonlar, V, bisiklet, polo yakalı kazak ve bluzlar, kadınların gardıroplarına doğanın izlerini taşıyor.
Çevreye duyarlı, doğal kaynakların korunmasını önemseyen KNITSS, yaşanabilir bir gelecek için, tasarımdan üretime tüm süreçlerinde "Sustain the Fashion/Modayı Sürdür" felsefesini benimsiyor. Bugün, KNITSS koleksiyonlarının %70'ten fazlası ekolojik sertifikalı malzemelerden üretilmiş ürünlerden oluşuyor. KNITSS, 2025 itibarıyla koleksiyonlarının tamamını, %100 sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen materyallerle hazırlamayı hedefliyor.
Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen, hayatın akışında kendini keşfetme, kendine zaman ayırma ve kendi olma yolculuklarında kadınlara eşlik eden KNITSS tasarımları, markanın İstanbul Akmerkez AVM, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Ankara Armada AVM mağazaları ve çok yeni açılan Mandarin Oriental Bosphorus butiğinde sizleri bekliyor. Dilerseniz yenilenen www.knitss.com online alışveriş sitesinden de evinizin konforunda KNITSS ürünlerine ulaşabilirsiniz.
-iDeal Haber Merkezi-