Kervan Gıda tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
MANİSA ili GÖRDES, ilçesi Kuyucak Karapınar mh., 103 ada, 10-11-12-13-14-15-16 parseller mevkiindeki Kervan Gıda San. ve Tic. A. Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali (6,6 MWm - 12,54 ha) projesi ile ilgili olarak MANİSA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-