Kartal Yenilenebilir Enerji'nin dahil olcağı endeksler belirlendi.
KAP açıklaması şöyle:
Kartal Yen. Enerji payları, 16/07/2021 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Ana Pazar'da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Ana, BIST Halka Arz, BIST Hizmetler, BIST Elektrik ve BIST Manisa endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 55.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise %27 olarak dikkate alınacaktır.
Tamamı:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/951225
-iDeal Haber Merkezi-