Kalekim Yerköy Şubesi tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
YOZGAT ili YERKÖY, ilçesi Kale Seramik Özel OSB İ32-C-15-B-3-D pafta, 1191 ada, 2 parsel,1196 ada, 24-25-26 nolu Parsel ve 1197 ada 12 parsel (171.477,07 m2 alanın 99.520 m2?sinde ) mevkiindeki KALEKİM KİMYEVİ MADDELER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YERKÖY ŞUBESİ tarafından yapılması planlanan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (5 MWm) projesi ile ilgili olarak YOZGAT Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-