Işık Plastik tarafından yapılması planlanan Işık Kurtalan GES projesi ile ilgili ÇED halkın görüşüne açıldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
SİİRT ili KURTALAN ilçesi sınırları içerisinde Işık Plastik Sanayi Ve Dış Ticaret Pazarlama Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan IŞIK KURTALAN GES (12,039 MWm/ 12,039 MWp/10,0 MWe-15,26 ha) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 23/05/2023 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya SİİRT Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve SİİRT Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-