Çimsa Çimento tarafından yapılması planlanan II-A grubu kalker ocağı ve kırma eleme yıkama tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili halkın görüşüne açılmıştır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıklaması şöyle
ESKİŞEHİR ili ODUNPAZARI ilçesi sınırları içerisinde ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan S.10273 (ER.2022564), S.49520 (ER.2381685),S.200802360 (ER.3169426) RUHSAT NUMARALI II-A GRUBU KALKER OCAĞI VE KIRMA ELEME YIKAMA TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 12/05/2022 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ESKİŞEHİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ESKİŞEHİR Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-