Çimentaş tarafından yapılması planlanan Kalker Ocağı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
KIRKLARELİ il MERKEZ, ilce Koruköy Köyü ve Kapaklı Köyü mevkiinde Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk. A.Ş. tarafından yapılması planlanan 200904073 (ER:2342074) Ruhsat Numaralı Kalker Ocağı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler KIRKLARELİ Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-