Europap Tezol Kağıt Mersin şubesi tarafından yapılması planlanan ısıl güç kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda "MERSİN ili AKDENİZ, ilçesi Mersin Tarsus 2.Organize Sanayi Bölgesi Gelişme Alanı, Rasim Dokur Bulvarı No: 9 134 Ada 5 Nolu Parsel mevkiindeki EUROPAP TEZOL KAĞIT SAN. VE TİC. A.Ş.-MERSİN ŞUBESİ tarafından yapılması planlanan ISIL GÜÇ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak MERSİN Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur." denildi.
-iDeal Haber Merkezi-