Erdemir Madencilik tarafından yapılması planlanan Derindere Maden Atığı Depolama Tesis projesi halkın görüşüne açıldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
SİVAS İli DIVRIGI, ilcesinde Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş.tarafından yapılması planlanan Derindere Maden Atığı Depolama Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği'nin 14.Maddesi (1) no'lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na veya SİVAS Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-