Enerjisa tarafından yapılması planlanan Karabeyler RES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
BALIKESIR il ALTIEYLUL, ilce Dedeburnu, Çakıllık ve Yeşiller Mahallesi mevkiinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş tarafından yapılması planlanan KARABEYLER RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (RES) (23 Türbin- 96,6 MWm/ 70 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler BALIKESIR Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-