Enerjisa tarafından yapılması planlanan kapasite artışı projesiyle ilgi ÇED halkın görüşüne açıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
ADANA ili TUFANBEYLİ ilçesi sınırları içerisinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan RN:71332 (ER:2569862) VE RN:68342 (ER:2547867) KALKER (KİREÇTAŞI) OCAĞI VE KIRMA-ELEME-MİKRONİZE TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI İLE İLAVE RN:83948 (ER:3297110) KALKER (KİREÇTAŞI) OCAĞI projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 12/05/2022 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ADANA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ADANA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-