Enerjisa tarafından yapılması planlanan Hacıhıdırlar RES ve mobil kırma eleme tesisi projesiyle ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
DENİZLİ il BABADAG, SARAYKÖY ilce KARACAÖREN ve ATAKÖY MAHALLERİ, YEŞİLYURT ve HİSAR MAHALLELERİ, KARADAĞ ve KIRANYER MAHALLELERİ MEVKİİ mevkiinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan HACIHIDIRLAR RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (RES) ve MOBİL KIRMA ELEME TESİSİ (15 Türbin-82,5 MWm/45 MWe (Patlatmalı)) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler DENİZLİ Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-