Enerjisa Üretim tarafından yapılması planlanan Gönen ve Yenice'deki projelerine ilişkin ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilk Bakanlığının açıkaması şöyle:
BALIKESIR il GÖNEN, ilce Çanakkale İli, Yenice İlçesi, Yalıoba, Karasu, Güzeloba ve Kabalı Köyleri - Balıkesir İli, Gönen İlçesi, Fındıklı Mahallesi mevkiinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan IHLAMUR RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (18 Adet -104,4 MWm-60 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler BALIKESIR Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
ÇANAKKALE il YENICE, ilce Çanakkale İli, Yenice İlçesi, Yalıoba, Karasu, Güzeloba ve Kabalı Köyleri - Balıkesir İli, Gönen İlçesi, Fındıklı Mahallesi mevkiinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan IHLAMUR RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (18 Adet -104,4 MWm-60 MWe) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler ÇANAKKALE Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-