Enerjisa Enerji tarafından yapılması planlanan Armutçuk RES projesiyle ilgili halkın görüşüne açıldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
ÇANAKKALE İli YENİCE, ilcesinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.tarafından yapılması planlanan ARMUTÇUK RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (20 ADET TÜRBİN - 116 MWm - 61 MWe) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği'nin 14.Maddesi (1) no'lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na veya ÇANAKKALE Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
BALIKESİR İli HAVRAN, ilcesinde ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.tarafından yapılması planlanan ARMUTÇUK RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (20 ADET TÜRBİN - 116 MWm - 61 MWe) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği'nin 14.Maddesi (1) no'lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na veya BALIKESİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-