Ege Gübre'nin 17 Şubat 2006 tarihli "ÇED Olumlu Belgesi" için iptal davası açıldı.
KAP açıklaması şöyle:
Şirketimizin Aliağa İlçesi Çakmaklı Mahallesi sınırları içinde bulunan faaliyet alanlarımızda mevcut haliyle kullanılmakta olan yatırımımız için 16 yıl önce (Mülga) Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından verilmiş bulunan 17 Şubat 2006 tarihli "ÇED Olumlu Belgesi" için iptal davası açılmış olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
Çevre,Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na karşı açılan bu davaya Şirketimizce müdahil olma kararı verilmiş olup mevcut durumda Şirketimizin faaliyetlerini etkileyecek bir durum olmadığını ve konu hakkındaki gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağımızı saygı ile duyururuz.
KAP linki:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/1079277
-iDeal Haber Merkezi-