Ege Gübre tarafından yapılması planlanan iskele kapasite artışı ve dip taraması projesiyle ilgili ÇED halkın görüşüne açıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
İZMİR İli ALİAĞA, ilcesinde EGE GÜBRE SANAYİ A.Ştarafından yapılması planlanan İSKELE KAPASİTE ARTIŞI VE DİP TARAMASI projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği'nin 14.Maddesi (1) no'lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na veya İZMİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-