Efeler Çiftliği tarafından yapılması planlanan kapasite artışı projesiyle ilgili "ÇED Gerekli Değildir" kararı verildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:
AYDIN ili GERMENCIK, ilcesi TURANLAR MAHALLESİ, SÖKTAŞ SOKAK NO:1/5, 160 ADA, 4 PARSEL İLE İNCİRLİOVA İLÇESİ SINIRTEKE MAHALLESİ, 136 ADA, 1 PARSEL mevkiindeki EFELER ÇİFTLİĞİ TARIM VE HAYVANCILIK A.Ş. tarafından yapılması planlanan SÜT SIĞIRCILIĞI İŞLETMECİLİĞİ (8.500 adet inek yetiştiriciliği ve 10.000.000 lt ham çiğ süt üretimi) VE SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM TESİSİNİN KAPASİTE ARTIŞI (23.884,8 lt/gün çiğ süt işleme kapasiteli) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince SÜT SIĞIRCILIĞI İŞLETMECİLİĞİ (8.500 adet inek yetiştiriciliği ve 10.000.000 lt ham çiğ süt üretimi) VE SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM TESİSİNİN KAPASİTE ARTIŞI (23.884,8 lt/gün çiğ süt işleme kapasiteli) projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir.
-iDeal Haber Merkezi-