"Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm" projesinin ilk uluslararası semineri gerçekleşti.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Denizli Ticaret Odası'nın yürütmekte olduğu "Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm" projesinin "I. Uluslararası Teknik Tekstil Semineri", 16 Aralık 2020'de gerçekleşti. Açılış konuşmasını Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Uğur Erdoğan'ın yaptığı uluslararası seminere teknik tekstil sektörünün önde gelen yerli ve yabancı temsilcileri, imal süreçlerinde teknik tekstil ürünleri kullanan farklı sektörlerden temsilciler ve Projenin Sözleşme Makamı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinden oluşan 250'den fazla kişi katıldı. İtalya, Almanya, Portekiz ve Türkiye'den sektörün başarılı iş insanları ve akademisyenlerin yer aldığı seminerde "Teknik Tekstil Pazarlarına Nasıl Girilir?" başlığı altında teknik tekstil pazarları, teknik tekstilde yenilikçi uygulamalar ve teknik tekstil KOBİ'lerine yönelik desteklerde Denizli Teknik Tekstil Merkezinin rolü tartışıldı. Haziran 2020'de uygulanmaya başlayan projenin uluslararası seminerler dizisi, teknik tekstil alanında gerek Türkiye gerekse dünyadan en iyi örnek ve uygulamaları teknik tekstile dönüşüm süreçlerinde KOBİlere yol göstermesi için devam edecektir.
Haberin Tamamı:
https://rekabetcisektorler.sanayi.gov.tr/tr/184/haber_detay
-iDeal Haber Merkezi-