Spor giyim pazarında henüz çok yeni bir marka olmasına rağmen hızla yol alan Comeup, pandemi döneminde iki kat büyüdü. Kuruluşu tekstil kökenli bir aile şirketine dayanan marka, faaliyetlerini 2022'de hızlandırarak cirosunu yüzde 100 artırmayı amaçlıyor.
Hareketli şehir hayatına yeni bir soluk getirmek amacıyla, fonksiyonel kumaşlara ve estetik dizaynlara sahip tasarımları spor tutkunlarıyla bir araya getiren spor giyim markası Comeup, kuruluşundan bu yana yakaladığı büyüme ivmesini 2022 yılında da sürdürecek. Kadın ve erkek kategorilerindeki ürün gamını genişletmeye odaklanarak çalışmalarını hızlandıran marka, 2023'te başta İngiltere olmak üzere Avrupa pazarına ihracat yapmayı hedefliyor.
"Hızlı bir ivme yakaladık"
Comeup'ın moda ve teknik özellikleri spordan sokağa taşıdığının, yüzde 100 yerli üretim yapıldığının altını çizen Comeup Genel Müdürü Alper Türk, markanın 1986 yılında kurulmuş bir tekstil grubunun en yeni ve doğrudan tüketiciye ulaşan ilk şirketi olduğunu kaydetti.
Comeup markasının dikişsiz giyim alanında 2004 yılından beri ürün geliştirme, üretim ve ihracat tecrübesi olan Alper Moda tarafından kurulduğunu söyleyen Comeup Genel Müdürü Alper Türk, "Özellikle spor giyim konusundaki yüksek know-how'ımız ile kendi markamızı ortaya çıkarma fikri hep vardı. Comeup, spor giyim pazarında faaliyet göstermek üzere, odak noktası performans ürünleri olan moda ve teknik özellikleri spordan sokağa taşımak hedefi ile 2 yıllık bir ön hazırlık döneminin ardından, 2020 Nisan ayında faaliyetine başladı. Yılda iki ana koleksiyon çıkarıyoruz. 2023'de 2 ana ve 2 ara koleksiyon çıkarmayı hedefliyoruz. Ürünleri iplikten itibaren kendimiz ürettiğimiz için yeni kaliteleri, yeni iplik karışımlarını, ürün performansını artırmaya yönelik teknik özellikleri Ar-Ge sürecinde denemeyi çok önemsiyoruz. Alanımızda ortaya çıkan inovasyonları yakından takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.
"Online mağazamız fırsat oldu"
Yeni dönemde Türkiye pazarında spor giyim segmentinde lovemark olmayı hedeflediklerini ve markayı iç pazarın ardından Avrupa pazarına taşımak istediklerini vurgulayan Comeup Genel Müdürü Alper Türk, sözlerine şöyle devam etti: "Yeni bir marka olarak özellikle pandemi gibi tüm dünyayı etkileyen zor bir dönemde spor kıyafetlere ilginin arttığını gördük. Bu süreç, tüketici alışveriş davranışını fiziki mağazalardan online mağazalara taşıma konusunda uzun vadede kat edilecek yolu hızlandırdı. Nisan 2022'de ikinci yılını dolduracak olan Comeup, şimdiye kadar hızlı bir ivme yakaladı ve bir sonraki adımda hem ürün gamının genişlemesi hem de bilinirliğinin artırılarak daha geniş kitlelerin markamız ile tanışmasını sağlamayı hedefliyoruz. 2022'de mevcut cironun yüzde 100 büyümesini amaçlıyoruz. Avrupa Birliği için marka patent çalışmalarımız tamamlandı. En geç 2023 başında kendi markamızın da ihracatına başlayacağız. Avrupa için önceliğimiz İngiltere ve Almanya. Rusya da dikkatimizi yoğunlaştırdığımız pazarlardan biri."
-iDeal Haber Merkezi-