Coca-Cola İçecek A.Ş. ile Tek-Gıda İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uzlaşma ile sonuçlandı.
KAP açıklaması şöyle:
Coca-Cola İçecek A.Ş. ile Tek-Gıda İş Sendikası arasında devam eden ve salgın süreci nedeniyle beklenenden daha uzun süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, 9 Eylül 2020 mesai saati sonrasında ana hatları aşağıda özetlenmiş olan şekilde uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Sözleşme 01.01.2020-31.12.2021 dönemini kapsamaktadır ve imza sürecindedir.
Varılan anlaşmaya göre,
- Toplu İş Sözleşmesi'nin birinci yılı için 01.01.2020'den itibaren sendika üyesi çalışanlara yapılacak ücret artışı aylık brüt 995 TL'dir. Sözleşmenin ikinci yılı için ise brüt aylık ücretlere TÜFE+%3 oranında artış yapılacaktır.
- Senelik sosyal yardım paketi ilk yıl için %16, ikinci yıl için TÜFE oranında artırılacaktır. Tamamı: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/874515
-iDeal Haber Merkezi-