Camiş Madencilik tarafından yapılması planlanan kuvarsit kırma-eleme tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
ADANA ili KOZAN, ilçesi ÇULLUUŞAĞI MAH., 101 ADA, 140 VE 141 NOLU PARSELLERDE (ADANA İLİ, KOZAN İLÇESİ, ÇULLUUŞAĞI MAH., PINAR GÖZÜ SOKAK, NO:1 ADRESİNDE) mevkiindeki CAMİŞ MADENCİLİK A.Ş. tarafından yapılması planlanan KUVARSİT KIRMA-ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak ADANA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-